İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İslami Aile Nedir ?

İslami aile; Allah cc ‘un Kuranı Kerimin deki emir ve yasakları esas alan, Allahın Resulü Hazreti Muhammed Aleyhisselamın aile yaşantısını örnek alıp, sünnetlerini uygulayan, aile içi şiddeti engelleyen, kadın ve erkeğin karşılıklı sorumlukluklarını ve sınırlarını belirleyen, karşılıklı sevgi, saygı ve anlayış çevçevesin de sadece kadın ve erkek arasında helal ilişkiyi ele alıp bu helal ilişkiden yeni nesiller meydana gelmesini sağlayan, dünya ve ahiret saadetini hedefleyen gerçek uygulanabilir bir mutluluk yuvasıdır.

İslam dinin de evlilik sadece, sağlıklı erkek ve kadın arasında meydana gelen, toplum ve devlet tarafından onaylanan birlikte yaşama şeklidir.

İslam dini eşcinselliği kesinlikle kabul etmemekte, yasaklanmakta ve hatta lanetlemektedir. Eşcinsellik bir sapkınlık ve hastalık halidir. İslam bu sapkınlığın bırakılmasını, hastalığın tedavi edilmesini ve bu günahlardan tevbe edilmesini istemektedir. Erkek erkeğe, veya kadın kadına hiçbir şekilde aile kavramı oluşamaz, bunlar olsa olsa sapkın birliktelik ve sapık ilişki şekillerinden başka birşey değildir.

Ne yazık ki günümüzdeki psikologların ve aile danışmanlarının çoğunluğu tamamıyle sapkın ve sapıtmış, batılı idollerinin etkisi altından yetişmiş, onları bir nevi putlaştırmış, o kişilerin her dediğini psikolojik kanun sayan, hiçbir kırmızı çizgisi olmayan, eşcinselliği ve cinsiyetsizliği normal sayan kendisini kaybetmiş kişilerden oluşmaktadır. Bu sebeple bu psikolog ve aile danışmanlarından, psikolojik veya manevi destek almak imkansızdır. Çünkü kendileri, ayakları sağlam olarak yere basmayan, hiçbir dini ve manevi kırmızı çizgisi olmayan, kendi içlerinde pek çok konuyu çözüme ulaştıramamış kişilerin, danışanını doğru yola iletebilmesi mümkün değildir.

Bu sebeple danışmaya gideceğiniz psikolog ve aile danışmanlarınızı ince eleyip sık dokuyarak çok iyi seçmeniz, kendi manevi sağlığınız açısından çok önemlidir. Aksi halde kendisine dahi faydası olmayan bu kişiler sizlerin psikolojinizi daha da bozacağından hiç şüpheniz olmamalıdır.

Bizler sadece resmi olarak uzmanlığımız olan konular da sizlere ücretsiz olarak aile ve manevi danışmanlık yapmaktayız. Aile ve Manevi danışmanlık hizmetlerimiz, sadece İslami aile olma konusunda kendine hedef koymuş, dünya ve ahiret saadetini önemseyen, doğal yaratılışta varolmuş kadın ve erkek arasındaki helal ilişkileri çalışmaktayız.

İlgili konularda tarafımızla irtibata geçmek ve manevi ve aile danışmanlığı almak için aşağıdaki emailden tarafımızla iletişim kurabilirsiniz.

Email: islamiaile34@gmail.com

Mustafa Harun
Aile ve Manevi Danışman

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın